Wybierz stoły i krzesła do wybranej aranżacji kuchni

16-10-2018

Aranżacja kuchni wymaga zaadaptowania w niej strefy jadalnianej czasem jest ona oddzielona i oddalona od strefy gotowania i przygotowywania potraw w kuchniach otwartych na salon. Niezależnie od wielkości wnętrza można dopasować odpowiedni stół i krzesła do kuchni

Stół i krzesła do kuchni w stylu prowansalskim - biel zawsze w modzie

Wybierając zestaw stołu i krzeseł do kuchni w stylu prowansalskim warto zdecydować się na bielone drewno. Doskonale oddaje ono ducha wnętrz południowej Francji. Jeśli chcemy dodać nieco finezji do wnętrza możemy postawić na akcent kolorystyczny, jeśli chodzi o tapicerkę. Oczywiście sprawdzi się wszechobecny w tym stylu kolor lawendowy tkaniny lub barwionej ekoskóry. W sklepie z meblami do kuchni znajdziemy szeroką paletę kolorystyczną więc będziemy mogli zdecydować się również na inne pastelowe kolory pasujące do dominującej tu, ponadczasowej bieli. Laminowane blaty stołu dodadzą kuchni elegancji i współgrać będą z laminowanymi szafkami kuchennymi utrzymanymi w stylu prowansalskim. 

Urządź kuchnię w stylu art deco - ponadczasowe trendy 

Meble w stylu art deco są ponadczasowe i doskonale sprawdzają się we wnętrzach kuchennych, gdzie symetria i geometryzm muszą być w sposób szczególny zachowane. Stąd stół z krzesłami może przybrać elegancką i praktyczną formę. Do prostokątnego stołu można dopasować krzesła z przedłużonym i sięgającymi tylnych nóg oparciami, nawiązujące do dzieł sztuki użytkowej angielskich mistrzów art and crafts Mackintosh'a i Baillie Scot'a. 

Nowoczesne wnętrza kuchni w eklektycznym stylu

Stworzenie aranżacji kuchni w eklektycznym stylu wydaje się być bardzo proste. W końcu łączy się tu elementy różnych stylów. Jednak są to pozory. Trzeba bowiem odpowiednio dopasowywać zarówno materiały mebli, jak i kolory, aby wnętrze nie było przypadkową zbieraniną różnych elementów nie koniecznie do siebie pasujących. Można tworzyć wnętrze na zasadzie dopełnienia lub kontrastu i w ten sposób również może wyglądać komplet stołu i krzeseł. Jeśli stół, a także szkielet i nogi krzeseł są wykonane z drewna dębowego, to można dopasować do nich brązową tapicerkę, która będzie dopełniać design lub zdecydować się na kontrast w postaci białego stołu i krzeseł, a także czarnej tapicerki. Brązowy stół z krzesłami doskonale pasuje zarówno do stylu kolonialnego, jak i rustykalnego. Z kolei biały zestaw będzie kwintesencją stylu skandynawskiego lub prowansalskiego. 

Tapicerka ma znaczenie 

Kolor i rodzaj tapicerki można dopasowywać pod względem pozostałej aranżacji. Kolor może być dopasowany do ścian czy też zestawu mebli kuchennych, bądź stanowić dla nich kontrast. Jeśli tworzy się wnętrze na wysoki połysk to warto wybrać stół z blatem szklanym typu lacobel, a do tego eleganckie tapicerowane ekoskórą krzesła. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału na wilgoć. Najlepszej jakości ekoskóra, a także materiały tekstylne mogą być na nią wysoce odporne. Wybór odpowiedniego stołu i krzeseł do kuchni pozwoli stworzyć wnętrze będące sercem mieszkania, w którym chętnie spożywa się posiłki w gronie rodziny i znajomych.